Sıkça Sorulan Sorular

Genel

 • Nasıl Numara Alınır?

  SMS Onayı ile numara almak için öncelikle sisteme üye olmanız gerekmektedir. Daha sonrasında güvenli ödeme yöntemleri ile hesabınıza bakiye yükledikten sonra numara kiralayabilirsiniz.

 • SMS Onayı Gelmezse Ne Yapacağım?

  Aldığınız numaraya 10 dakika içerisinde SMS onayı gelmezse siparişinizi iptal edebilir ve paranızı geri alabilirsiniz.

 • Yaptığım Bakiye Yüklemelerinde Kartım Güvende Mi?

  Güvenli ödeme sistemi kullandığımızdan kartlarınız güvendedir.

 • Mobil Onay Nasıl Çalışır?

  SMS onayı gerektiren Whatsapp, Discord, Getir, Google gibi servislerden faydalanmak için web sitemizden numara satın alabilirsiniz. Bu sayede kendi numaranızı vermeden bu uygulamaları kullanabilirsiniz. smsonayi.net, tek kullanımlık numaralar sunmaktadır. Siz de tek kullanımlık numaralarla hesaplarınızı doğrulayabilir ve uygulamaları kullanmaya başlayabilirsiniz. Sektöre göre en uygun fiyatlı yurt dışı numaraları ile kolaylıkla işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Numara Onayı

 • Whatsapp'ta Neden SMS Onayına İhtiyaç Duyulur?

  Günümüzde iletişimin hızlı ve kolay hale getirilmesinde önemli bir rol oynayan Whatsapp, akıllı telefonlarda sunulan bir mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. İnternet paketi sayesinde seyahat ederken veya uzak bir noktada arkadaşlarınız, aileniz gibi sevdiklerinize kolayca mesaj gönderebilirsiniz. Ayrıca sadece mesajlaşma değil, fotoğraf, video, ses kaydı gönderme ve durum bilgisi paylaşma gibi işlevleri de bünyesinde barındırıyor. Bu anlamda insanlara büyük kolaylıklar sunan WhatsApp, SMS izni ile kişilerin güvenliğini ön plana çıkarıyor. SMS onay sürecinde kişiler sadece kendi telefonlarını kullanır. Numara paylaşmak istemediğiniz durumlarda SMS Onayı sistemine üye olup numara satın alarak numaranızı doğrulayabilirsiniz.

 • WhatsApp SMS Nasıl Onaylanır?

  Kullanıcılar telefon numaralarını girdikten sonra bulundukları ülkeyi seçerler. Daha sonra telefon numarası başında sıfır olmadan girilmelidir. SMS ile gönderilen altı haneli kod daha sonra kişinin telefonuna gönderilir. SMS ile 6 haneli kod gelmemesi durumunda işlem yenilenmelidir. Diğer kodlarla giriş yapmaya çalışmak işlemin bloke edilmesine neden olacaktır. “Beni Ara" bölümüne tıklandığında arama talebi yapılır, arama cevaplandığında otomatik bir ses kayıt cihazı kişilere altı haneli bir kod gönderir. WhatsApp'ı doğrulamak için bu kod girilir ve ardından işlem tamamlanır. Ancak SMS Onayı ile gerçekleştirilen doğrulamalarda SMS onayı için kod seçeneği seçilmelidir.

 • Neden SMS Numarasını Onaylamam Gerekiyor?

  İnternette belirli işlemlerin güvenli ve doğru bir şekilde yapılabilmesi için kişilerin SMS kodu ile onay vermesi gerekmektedir. Bu aynı zamanda veri koruması için de çok önemlidir. Çağrı ve SMS alabilmek de önemlidir. Tüm çağrı engelleme ayarları ve görev sonlandırıcı gibi uygulamalar da devre dışı bırakılmalıdır. Mobil veri veya Wi-Fi üzerinden çalışan bir internet bağlantısı olmalıdır. Dolaşım veya internet bağlantısının zayıf olduğu alanlarda doğrulama işlemi kesintiye uğrayabilir. SMS onayı, uygulamaları güvenle kullanabilmeleri için numaralarını doğrulamak ve kişileri güvende tutmak için uygulanan bir işlemdir.

 • SMS Onay Mesajı Ne Zaman Geliyor?

  SMS Onay hizmeti, yaygın olarak mobil onay hizmeti olarak da adlandırılır. İşlemler hızlı bir şekilde tamamlanır. Bu hizmet ile tüm sosyal paylaşım uygulamalarında hesaplar için özel numara kullanmaya gerek yoktur. Beklenen SMS onay mesajı genellikle üç dakika içerisinde kişilere ulaştırılsa da bu durum sisteme veya kişilerin cihazlarına göre değişebilmektedir. Web üzerinde herhangi bir platforma üye olmak istiyorsanız, genellikle başka kişilerin hesapları ele geçirmesini engellemek için mobil onay sistemi kullanılmaktadır.

 • SMS Onay Mesajı Alınmazsa Ne Olur?

  Telefonla SMS onay mesajı, yapılan işleri daha güvenilir hale getirmek için ihtiyaç duyulan bir uygulamadır. Bazı durumlarda kişiler doğrulama işlemi sırasında bir sorunla karşılaştıklarında SMS kodunun kendilerine ulaşmadığını söylüyorlar. Bu durumda atılması gereken bazı adımlar vardır. Girdiğiniz telefon numarasının geçerli numaralardan biri olduğundan emin olun. Telefonun yanınızda olduğu ve bu numaranın sabit hat numarası olamayacağı doğrulanmalıdır. Hat açık olmalı ve SMS alabilecek durumda olmalıdır. Telefonun şebekeden ayrılmadığından emin olunmalıdır. Cep telefonlarında bulunan mesajları iletirken sorunlar ortaya çıkabilir. Bu durumda onay işlemleri tekrar yenilenmelidir. SMS Onayı ise web sitesinden takibi yapılan bir onay sitesidir. Kod gelmedi halde satın alımı iptal edip yeni numara alabilirsiniz.

 • SMS Onay Mesajı Alabilmek İçin Ne Yapılmalıyım?

  Aynı operatöre sahip farklı telefonlar ile test yapılması gerekmektedir. Bu işlem denenirse, mesajların telefonlara gönderilmesi gerekir. Mesajlar sorunsuz bir şekilde aktarılıyorsa, bu sorun muhtemelen cihazınızla ilgilidir. Böyle bir sorunla karşılaşırsanız, cihazı yeniden başlatmak sorunu etkili bir şekilde çözebilir. Tüm bu önlemlere rağmen herhangi bir gelişme olmazsa mobil operatör ile iletişime geçmeniz uygun olacaktır. Kullanmaya çalıştığınız cihazın ideal sinyal gücüne sahip olup olmadığını kontrol etmeyi unutmamalısınız. Farklı bir cep telefonu sağlayıcısına SMS göndermek de sorunun kaynağını anlamak için önemlidir. Bu alternatifleri denerseniz ancak yine de kodu alamazsanız, hesabınızı farklı bir operatörle doğrulamayı deneyebilirsiniz. Bu konuda SMS Onay bir numaralı tercihtir.

 • SMS Onay Süreci Kalıcı Mı?

  SMS onay sistemi, ilgili başvurunun adresi ile gerçekleştirilir, tek bir başvuru bile olsa hesabın SMS onay sistemi tarafından onaylandığı anlamına gelir. Bu hesabı gerçek bir kişi yönetir. SMS onayı kalıcı bir süreçtir. Ancak uygulamalar farklı işlevlere sahip olduğundan, örneğin belirli aralıklarla yanlış şifre girilmesi veya hesapta olağandışı davranışlar görülmesi gibi durumlarda yeni bir SMS onay süreci gerektirebilir. Kişisel verilerinin başka web sitelerinin verilerinde bulunmasını istemeyen kişiler, bir numara satın alarak hesaplarını doğrulayabilirler.

 • SMS Onayı Süreci Yasal Mı?

  Bir mobil platform veya uygulama üzerinden hayata geçirilen SMS Onayı sistemi, yasal bir süreci kapsamaktadır. Mobil izin sistemi üzerinden barındırılan kullanıcı verilerinin kullanıcı izni olmadan başka bir platforma gönderilmesi suç unsurudur. İnternet Üzerindeki platformların veya uygulamaların önemli bir kısmı, farklı şirketlerden kullanıcı verilerini depolar. Bu durumda kişiler, kendileriyle paylaştığı için numaraları satın alır ve SMS ile doğrular. Bu tamamen yasal süreç, kullanıcılar arasındaki etkileşimi artırmak ve gerçek kişilerin projeyi kullanmasını sağlamak için sosyal girişimci platformlarının amacıdır. Kişiler bu amaca ulaşmak için hesapların gerçek kullanıcılar tarafından yönetilmesini sağlamak istenir.

 • Hangi Hizmetler İçin SMS Onay Hizmeti Veriyorsunuz?

  Tek kullanımlık numara almak WhatsApp, Discord, Facebook, diğer siteler ve Instagram gibi birçok uygulamada kullanılabilen bir SMS onay hizmeti sunar. Yurtdışındaki bazı sağlayıcılar bir mobil izin sunar, sanal numaralar fiziksel bir SIM kart olmadan kullanılabilirler. Bir sosyal ağ veya telefon numarası kullanılarak gerçekleştirilen bir doğrulama işlemidir. Bazı kişiler bir sosyal medya uygulamasını kullanırken bazıları birden fazla uygulamayı kullanmayı tercih etmektedir. Tek bir telefon numarası olduğu için birden fazla uygulama hesabı açıldığında mobil hesap doğrulaması yapılamamaktadır. Bu durumda güvenilir mobil onay siteleri tercih edilmelidir.

 • SMS Onay Süreci İçin Kendi Numaramı Paylaşmak Zorunda Mıyım?

  Kişisel bilgilerin herhangi bir uygulama veya platformda paylaşılması kararı bireyin sorumluluğundadır. Paylaşıldığı takdirde yetkisiz kişilerden promosyon amaçlı promosyon mesajları veya spam mesajları almak da mümkündür. Zaman içinde değişen dijital politikalar nedeniyle kullanıcı bilgileri güvenli bir şekilde saklanabilir. Ancak yine de kullanıcıların şüphe ettikleri görülebilir. Bu nedenle kullanıcılar kişisel bilgilerini paylaşmak yerine SMS onay sistemini uygulamak için numara satın alırlar. Bunu dayanarak, kişilerin SMS doğrulama işlemi için kendi numaralarını kullanmalarına gerek yoktur. Kişisel bilgilerinin herhangi bir internet platformunda paylaşılmasını istemeyenler için çok basit ve güvenli bir hizmet sunulmaktadır.

 • Numara Doğrulama Ücretli Mi?

  Numara doğrulama, Google ve Yandex ürünleri de dahil olmak üzere hemen hemen tüm sosyal medya kullanımlarında istenen bir kalitedir. Bir kez kullanılan bir telefon numarasından ikinci bir hesaba giriş yapılamaz. Numaranın onaylanması için belirli bir ücret ödenmesi gerekmektedir. Bu paylaşım yapılmadan yapılıyor ve insanlar bu işlemi cihazlarıyla birleştiriyor. Mahremiyetle ilgili olumsuz durumlar, kişileri kişisel bilgilerini yazarken şüpheye düşürür. Pek çok başvuru kişisel bilgilerin girilip onaylanmasını gerektirse de onay sistemini kolayca atlatmanın başka bir yöntemi numara kiralamaktır.

 • Neden SMS Onayı Tercih Etmeliyim?

  İnsanların satın alma kararı verirken yapması gereken en önemli ve dikkat edilmesi gereken şeylerden biri, SMS doğrulama hizmeti sunan doğru ve güvenilir web sitelerini kullanmaktır. Bu nedenle web sitemizin sunduğu profesyonel hizmet ile SMS onay işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Web sitelerinin mobil onay sistemi olması durumunda kişilerin telefon numaralarına SMS ile gönderilen kod istenmektedir. Bu sistem ve özellikle sosyal ağ hesapları her türlü hırsızlık ihtimaline karşı korunmaktadır. Aynı zamanda, bir hesap kaydı gereklidir. Parolanızı unuttuysanız, onay numarasını kullanarak parolanızı sıfırlayabilirsiniz.

 • Hizmetiniz güvenilir mi?

  Sizlere sunduğumuz platformda kullanıcı güvenliğinden ve hizmet kalitesinden tamamen emin olabilirsiniz. Üyelik açıldıktan sonra sosyal medya uygulamaları için mobil onay, telefon numaranızı kullanmak istemeyen kişilere büyük kolaylık sağlıyor. SMS onay hizmeti size büyük kolaylık sağlar. Sistemimizdeki bu yardım masası böylece sanal numaralar alabilir. Bu, kişilerin SMS doğrulamasını tamamlamasını sağlar. Bu sayede sosyal hesapları ve diğer farklı hesapları açarken kendi numaranızı kullanma zorunluluğu yoktur. Bu noktada güvenirliğe dayalı sistemimiz hem altyapı hem de hizmet kalitesi konusunda yetkin ve çok kararlı olmasına tüm dikkatleri çekmektedir.

 • SMS Onayı nedir?

  Kişisel verilerin kullanıldığı tüm platformlarda güvenlik sisteminin önemli bir parçası olan SMS onayı istenmektedir. SMS onayı, kişilerin kişisel bilgilerini güvence altına almak ve hesaplarını korumak için tasarlanmış bir sistem oluşturur. Mevcut bir numara yerine sanal bir numara çevirerek yaptıkları işlemi ifade eder. SMS yetkilendirme sisteminin kullanımı yaygındır. Günümüzde bu durum zorunlu bir durum haline gelmiştir. İnternet ortamında kişilerin hesaplarının başkaları tarafından ele geçirilmesini ve aksiyon alınmasını önlemek için oluşturulmuş bir sistemdir. Hesap açmada bu sistem önemli bir yer tutmaktadır.

 • Güvenlik Nedeniyle SMS Onayı Hangi Platformlarda Tercih Edilir?

  Alışveriş siteleri, sosyal ağ hesapları, dizi veya film izleme uygulamaları, müzik dinlemeye yönelik uygulamalar ve tercih edilen iletişim uygulamaları için SMS izin sistemi yaygın olarak kullanılmaktadır. Bütün bu sistemlerde kişisel hesap tercih edilir ve bunlara özel bilgiler dahildir. Kişisel hesap siteleri özel bilgilerin gizliliğini sağlamak ve korumak amacıyla hesap güvenliğini sağlamak amacıyla kurulmuş bir sistemdir. SMS onayı, kişilerin kendi numaralarını kullanmalarını gerektirmez. İstenilen bilgiler girildikten sonra sanal numaraya iletilen kişisel tek kullanımlık kod ile belirli bir süre içerisinde sisteme giriş yapılarak sistemin güvenliği kontrol edilir. Benzer bir sistem e-posta onayıdır. SMS Onay sistemi kişilerin mobil cihazın onayı olmadan internette güvenli bir şekilde gezinmesi mümkün olmadığı zamanlar kullanılır. Bu anlamda oldukça güvenilir sistemler sayesinde pek çok kolaylık sağlanıyor, genellikle ikinci bir hesabın onaylanması için bir telefon numarası istenirken, sistem tek bir numara altında kayıtlı gibi göründüğü için insanlar bir hesap açtıktan sonra yeni bir numara almak zorunda kalıyorlar. İkinci hesap, ancak sanal sayılar yardımı ile alınan kodlar ile bu sorun ortadan kalkar.

 • SMS Onay Sistemi Kolaylıklar Sağlar Mı?

  Mobil onay, güvenlik tehdidi olan tüm alanlarda bir güvenlik duvarı oluşturmak amaçlı kullanılır. Mobil izin olmadan internette güvenli bir şekilde gezinmek mümkün değildir. Bu anlamda oldukça güvenilir olan bu sistemler sayesinde birçok kolaylık sağlanmaktadır. Bazı durumlarda, ikinci bir hesabın onaylanması için ek bir telefon numarası gerekir. Sistem artık tek bir numaraya kayıtlı gibi göründüğü için ikinci bir hesap açarken kişilerin yeni bir numara alması gerekiyor. Ancak sanal numaralar kullanılarak alınan kodlar ile bu sorun ortadan kalkıyor.

 • Sanal Numara Nedir?

  Mobil SMS yetkilendirme sistemi, yurt dışından alınan sanal numaralar ile gerçekleştirilen bir işlemi kapsar. Aksine, belirli bir operatöre bağlı olmaksızın kullanıma sunulan numaralardır. Dünya çapında kullanılabilirler, ayrıca değişkenlik gösterirler. Kullanıcı sayısına göre farklılık gösteren bu numaraların kullanım süreleri genellikle otuz dakika ile beş gün arasında değişmektedir. Veri koruma hukuku alanında daha sesli hale gelen SMS onay sistemi, hesabın oluşturulduğu platformun tamamını kullanma imkanı yaratmakta olup, aynı zamanda bazı açılardan bakıldığında oldukça basit bir sistemdir. Bu sistemden faydalanmak için üye olmanız gerekmektedir.

 • SMS Onay Sisteminde Herhangi Bir Ücret Var Mı?

  Genel olarak SMS onay sistemi ücretli bir hizmet sunmaktadır. Tercih edilen platforma ve ülkeye göre alternatifler arasında farklılık gösteren bu ücret, yükleme bakiyesinden düşülür. Onay kodunu almak için istenilen hizmet seçilir. Ardından, tercih edilen ülke sorgulanır. Sanal numara, oluşturulan üyelik ana sayfasında görüntülenecektir. Numara kişiye hazır olduktan sonra sanal numara girilir. İstenilen platformda ve tek seferlik mobil onay kodu alınabilir. SMS onay sistemi hizmeti veren birden fazla platform var, ancak güvenilir hizmet veren web sitelerine yönelmek her zaman daha iyidir. Sahte numara ile doğrulamak, gizliliği korumak ve sızıntı riskini ortadan kaldırmak için gereklidir. Bu mobil ciro sitelerinden elde edilen numaralar tamamen sanal numaralar olmakla birlikte sadece bir kez kullanılmaktadır. Bu anlamda elde edilen sayılar başkası tarafından kullanılamaz. Diğer bir avantajı ise sosyal medya platformlarında ikinci bir hesap açabilmenizdir.

 • SMS Onay Sisteminin Avantajları Var Mıdır?

  Teknolojinin gelişmesi ve bunun sonucunda kendini geliştiren birçok sosyal medya uygulaması kullanılmaya başlanmış ancak bu hesaplara abone olunarak riski azaltmak için SMS onay sistemi uygulanmaya başlanmıştır. Gizliliği ve hesabın başka bir kişi tarafından ele geçirilmesini ortadan kaldırmak için numara doğrulaması gerekmektedir. Bu doğrulama ise SMS onayı ile yapılır. Kişiler kendi şahıslarına ait numaraları vermek istemediklerinde son derece ucuz yırt dışı numaraları satın alıp SMS onay işlemlerini gerçekleştirebilirler. SMS onayı almanın mümkün olduğu bu sistem ile tek yapmanız gereken siteye üye olmaktır. Bu mobil onay sitelerinden elde edilen numaralar tamamen sanal numaralardan oluşur. Bu anlamda elde edilen bu telefon numaraları başkası tarafından kullanılamaz.